Meşkhane Altınkum Fasıl Programımız

Her Akşam Didim Belediye`si Türk Halk Müziği Ses Yarışması Birincisi Didim Starı Ali Aslan`ın Solistliğinde gerçekleşmektedir.

Udi Üstat Hüseyin SEKÜ`nün idaresinde Halk ve Sanat müziği dernek ve korolarından bazı sazende, korist ve solistlerin katılımıyla sürdürülmektedir.

Başlıca ud, kanun, keman, kısa sap saz, divan saz, cümbüş, darbuka, bendir, kaval gibi müzik aletleri ile zaman zaman bizlere eşlik eden arkadaşlarımızla fasıl müziği icra edilmektedir.

Meşkhane Altınkum olarak misafirlerimize restaurantımızın leziz yemeklerini yerken sanat müziği eşliğinde fasıl programımıza katılmalarından onur ve mutluluk duyarız.

Fasıl ve canlı müzik programımızda altınkum`un eşsiz manzarasında zeybekler - oyun havaları - danslarla görsel bir şölen oluşmaktadır.

Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği derneklerinin solist ve koristlerinin yaşam tarzı kabul ettikleri Türk Müziği icrasını siz değerli misafirlerimizle paylaşmaktan büyük şeref ve onur duyarız.

Didim ve bölge belediyelerinin düzenlediği Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Konserlerine Ücretsiz Katılan arkadaşlarımız
zaman zaman Meşkhane Altınkum Fasıl Izgara ve Balık Restoranında sizlerle beraber olacaktırlar.

Siz değerli misafirlerimizi; TC Kültür bakanlığı Elazığ yerel sanatçısı Udi Hüseyin SEKÜ`nün idaresinde yürütülen fasıl Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerinin icrasında Sayın Murat GÜRSEL`in kanunla eşlik ettiği, Fuat GENÇSAY`ın ud ve ritim saz ile katıldığı eserlerimizi keyifle dinlemeye davet ediyoruz.

Repertuvarımızda Harput Türküleri, Rumeli Türküleri ve Ege Zeybekleri`nin yani sıra Ussak, Hicaz, Rast, Kürdili Hicazkar, Muhayyer Kürdi, Segah, Hüzzam makamlarında türküler vardır
Web sitesini en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerezlere izin vermiş olursunuz.